ZIMOWE PORADY – jak zadbać o samochód zimą

plus

Inne wpisy

ZIMOWE PORADY - jak zadbać o samochód zimą

Jak Dbać o Samochód Zimą: Praktyczne Porady dla Kierowców 🛞❄️ 

Zima to okres, który stawia przed kierowcami wyzwania związane z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Aby utrzymać samochód w dobrej kondycji i zapewnić bezpieczną jazdę, warto zastosować kilka praktycznych porad. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o pojazd w czasie zimy.

1. Regularne mycie samochodu w okresie zimowym staje się nie tylko kwestią estetyczną, ale także fundamentalnym elementem dbałości o stan techniczny pojazdu. Zima, ze względu na używanie soli i piasku na drogach w celu walki z oblodzeniem, może skutkować zwiększoną ekspozycją samochodu na szkodliwe substancje. Sól drogowa, choć skuteczna w zwalczaniu lodu, może być agresywna dla lakieru pojazdu, przyspieszając proces korozji i powodując utratę połysku.

Błoto i sól, które osadzają się na karoserii samochodu, mogą również powodować uszkodzenia mechaniczne, a nawet zacierać powłokę lakierniczą. Regularne mycie samochodu staje się zatem nieodzownym środkiem ochronnym, usuwając zanieczyszczenia i substancje chemiczne, które mogą szkodzić powłoce ochronnej. 

Nie zapomnijmy o aspekcie estetycznym! 

2. Ochrona wnętrza samochodu w okresie zimowym staje się niezwykle istotna, biorąc pod uwagę surowe warunki atmosferyczne. Aby skutecznie zadbać o komfort i stan wnętrza pojazdu, warto zastosować kilka praktycznych środków.

Zaczynając od podłogi, zaleca się stosowanie gumowych lub tekstylnych dywaników. Są one nie tylko łatwe do czyszczenia, ale także stanowią skuteczną barierę ochronną przed błotem, solą i śniegiem, które mogą być przyniesione do wnętrza butami podczas zimowych wędrówek. Dywaniki te łatwo zdejmować i czyścić, co ułatwia utrzymanie wnętrza w nienagannym stanie.

Mordor Zadzwoń do nas!

Dodatkową warstwą ochrony dla wnętrza samochodu są pokrowce na fotele. Zimą fotel kierowcy i pasażera narażone są na wilgoć. Pokrowce na fotele spełniają funkcję izolacyjną, chroniąc tapicerkę przed zawilgoceniem oraz zapewniając dodatkową warstwę izolacyjną przed niskimi temperaturami. Dodatkowo, są one łatwe do demontażu i prania, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. 

Nie możemy zapomnieć o systematycznym wytrzepywaniu butów ze śniegu i błota przed wejściem do samochodu. O tej oczywistej czynności wiele osób zapomina, szczególnie pasażerowie ;) Dzięki poświęconym 3 sekundom znacznie zredukujemy wilgoć w środku pojazdu prowadzącą do zaparowanych szyb i korozji. 

3. Pamiętajmy o podwoziu! W zimie na drogach używa się często siarczanów, które potrafią skutecznie przyczepić się do podwozia. Staraj się nie doprowadzać do zalegania bryły śnieżnej na progach pojazdu i jego podwoziu. Podczas mycia karoserii w okresie zimowym warto również poświęcić chwilę czasu na spłukanie zalegającego brudu i soli z podwozia oraz elementów zawieszenia. Zalegający lód na gumowych elementach niekorzystnie wpływa na ich wytrzymałość i elastyczność prowadząc do szybszej eksploatacji i utraty komfortu. Pamiętajmy, że ochrona podwozia to inwestycja w długowieczność i sprawność naszego pojazdu. 

4. Ceramiczne powłoki tworzą nieprzepuszczalną barierę, chroniąc lakier przed szkodliwym działaniem soli, piasku i substancji chemicznych używanych na zimowych drogach. To jak magiczna tarcza, która broni samochód przed korozją i utratą połysku.

Dzięki ceramice, krople wody i śniegu na karoserii zachowują się jak kuleczki, spływając łatwo i szybko. Ten efekt lotusa nie tylko dodaje autu estetyki, ale także ułatwia utrzymanie czystości - zimowe zanieczyszczenia trudno przywierają do tak gładkiej powierzchni.

Ceramiczne powłoki utrzymują swoje właściwości również w mroźne dni. Dzięki nim lakier pozostaje elastyczny, co minimalizuje ryzyko pękania czy łuszczenia się powłoki w niskich temperaturach.

Zabezpieczony ceramiką lakier to gwarancja łatwiejszego i skuteczniejszego czyszczenia pojazdu. Zimowe brudy i osady soli schodzą bez większego wysiłku, pozostawiając auto lśniące i chronione.

Podsumowując, ceramika samochodowa to swoisty eliksir dla lakieru w zimie. Działa jak niewidzialny płaszcz ochronny, broniący nasz pojazd przed zimowymi trudnościami. Inwestycja w ceramikę to nie tylko pielęgnacja, ale także prezent dla naszego samochodu, sprawiając, że każda zima staje się dla niego wyjątkowo komfortową porą roku! 🚗✨

#CeramikaSamochodowa #OchronaWZimie #LśniącySamochód

nowości, promocje

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o promocjach, ofercie.
spacer