Jak myć auto na myjni bezdotykowej?

plus

Inne wpisy

Jak myć auto na myjni bezdotykowej?

Nie ważne, czy mówimy o nowym pojazdzie, który właśnie opuścił salon, czy o starszym samochodzie, który przemierzył tysiące kilometrów - istnieje ogólna potrzeba, aby nasz pojazd zawsze wyglądał dobrze. Dlatego nie dziwi popularność myjni bezdotykowych, które umożliwiają każdemu kierowcy w zaledwie kilkanaście minut umycie pojazdu z nagromadzonych zabrudzeń, dając mu błyszczący i czysty lakier. Ale jak właściwie powinno wyglądać mycie samochodu na myjni? Jak dobrze umyć auto? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części tego artykułu - zapraszamy!

Mycie samochodu na myjni bezdotykowej to szybka i wygodna sprawa. Coraz więcej takich myjni powstaje w Polsce, co nie jest zaskoczeniem - codziennie setki kierowców odwiedza je, aby umyć swój pojazd. Fenomen "bezdotykówek" tkwi w ich prostocie obsługi oraz relatywnie niskim koszcie dokładnego czyszczenia nadwozia.
Mycie trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut, a koszt przemycia i wypolerowania często nie przekracza 20 złotych. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że jest to opłacalne rozwiązanie zarówno pod względem czasu, jak i finansów. Co więcej, na takiej myjni często można skorzystać również z dodatkowych usług, takich jak odkurzanie wnętrza, osuszanie lakieru, napompowanie opon czy nawet pranie tapicerki - za niewielką opłatą możemy zafundować naszemu samochodowi kompleksowy zabieg w bezdotykowym spa.

Ale jak właściwie powinno się myć samochód na myjni bezdotykowej?

Choć mogłoby się wydawać, że jest to proste, nie jest to tak oczywiste. Chociaż wzięcie do ręki szczotki lub lancy i spuszczenie strumienia na samochód wydaje się łatwe, nieodpowiednia technika może spowodować zarysowania lakieru lub powstawanie odprysków. Choć na stanowiskach zwykle znajdują się instrukcje dotyczące mycia pojazdu, kierowcy często nie zapoznają się z nimi i działają według własnego uznania.

Jak więc dobrze umyć samochód na myjni bezdotykowej?

Istnieje kilka czynników, od których zależy skuteczność mycia. Ogólnie rzecz biorąc, przestrzeganie pewnych zasad sprawi, że nasz pojazd będzie lśnił czystością, a my unikniemy potencjalnych problemów.

Wskazówki jak myć auto:

Wybierz odpowiedni program mycia: Myjnie bezdotykowe zazwyczaj oferują kilka różnych programów mycia, które różnią się intensywnością i dodatkowymi funkcjami. Na przykład, program podstawowy może obejmować jedynie mycie wstępne i płukanie, podczas gdy bardziej zaawansowany program może zawierać także woskowanie i osuszanie. Wybierz program odpowiedni do stopnia zabrudzenia swojego pojazdu.

Sprawdź samochód przed wjazdem na myjnię: Zanim wjedziesz na myjnię, warto dokładnie przyjrzeć się swojemu pojazdowi, aby zidentyfikować miejsca wymagające szczególnego oczyszczenia. Może to być np. brudna grill przedni, owady na masce, błoto na nadkolach czy zabrudzenia na felgach. Jeśli wiesz, gdzie znajdują się największe zabrudzenia, możesz skupić się na nich podczas mycia.

Usuń luźne przedmioty: Upewnij się, że wszystkie luźne przedmioty, takie jak anteny, naklejki, worki na śmieci itp., zostały usunięte z powierzchni samochodu. Luźne elementy mogą przeszkadzać w dokładnym umyciu pojazdu i mogą zostać uszkodzone podczas procesu mycia.

Nie zapominaj o dolnej części auta: Myjnie bezdotykowe zazwyczaj mają specjalne dysze, które mogą myć również spód samochodu. To ważne, ponieważ spód jest najbardziej narażony na zabrudzenia związane z jazdą, takie jak błoto, kamienie czy sól używana do odśnieżania. Staraj się wybrać program, który obejmuje również mycie spodu samochodu.

Zachowaj odpowiednią odległość: Kiedy jesteś na myjni, postępuj zgodnie z instrukcjami obsługi i zachowaj odpowiednią odległość między dyszą myjącą a powierzchnią auta. Zbyt bliskie zbliżenie może spowodować zarysowania lakieru, podczas gdy zbyt duże oddalenie może skutkować nieskutecznym myciem.

Delikatne elementy na pierwszy plan: Jeśli twój samochód ma na sobie delikatne elementy, takie jak przylepce, naklejki czy chromowane elementy, staraj się skierować dyszę myjącą bezpośrednio na nie. Delikatne elementy mogą być wrażliwe na silny strumień wody i środki chemiczne, więc warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

Zachowaj cierpliwość: Mycie samochodu na myjni bezdotykowej może być szybkie, ale nie pozwalaj na pośpiech i niechlujstwo. Zachowaj cierpliwość i staraj się dokładnie umyć każdą część pojazdu. Skup się na jednym obszarze na raz i wykonuj ruchy wzdłużne, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie wody i środków czyszczących.

Skorzystaj z dostępnych narzędzi: Na myjniach bezdotykowych często dostępne są różnego rodzaju narzędzia, takie jak szczotki do felg czy odkurzacze do wnętrza. Skorzystaj z tych urządzeń, aby dokładnie oczyścić trudno dostępne miejsca. Staraj się nie przekraczać granic technicznych narzędzi i korzystaj z nich zgodnie z instrukcjami obsługi.

Staraj się unikać zarysowań: Podczas mycia samochodu na myjni bezdotykowej zwróć uwagę, aby nie powodować zarysowań na lakierze. Unikaj kontaktu dyszy myjącej z powierzchnią pojazdu i nie używaj zbyt twardych szczotek ani gąbek, które mogą zarysować lakier.

Pamiętaj, że regularne mycie samochodu na myjni bezdotykowej ma wiele korzyści. Odpowiednio utrzymany lakier chroni przed korozją i utrzymuje wartość pojazdu. Dodatkowo, czysty samochód daje nam poczucie satysfakcji i lepszy wizerunek. Przestrzegając powyższych wskazówek, będziesz mógł cieszyć się pięknym, czystym i lśniącym samochodem przez długi czas.

nowości, promocje

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o promocjach, ofercie.
spacer