Czy moje auto potrzebuje folii ochronnej?

plus

Inne wpisy

Czy moje auto potrzebuje folii ochronnej?

Współczesne folie ochronne mają imponującą żywotność, sięgającą nawet 10 lat, co przyczyniło się do ich szerokiej popularności w warsztatach oferujących oklejanie samochodów. Car wrapping, czyli foliowanie samochodu, stało się szybko popularnym sposobem na bezpieczną i małoinwazyjną metamorfozę pojazdu. Poprzez zastosowanie dekoracyjnej folii ochronnej możliwa była zmiana koloru samochodu. Z biegiem czasu, oprócz folii kolorowych, na rynku pojawiły się również produkty transparentne, które wprowadziły zupełnie nową jakość do foliowania samochodów.

Do czego służy folia ochronna?

Głównym celem transparentnej folii ochronnej na lakierze jest zabezpieczenie karoserii samochodu, nie zmieniając jednocześnie oryginalnego koloru pojazdu. Folia ochronna jest w pełni transparentna, dzięki czemu powierzchnia lakieru pozostaje widoczna, a samochód zachowuje swój fabryczny wygląd. Jej głównym zadaniem jest ochrona lakieru przed zarysowaniami, odpryskami, działaniem środków chemicznych, takich jak sól drogowa, oraz szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.


Dzięki zastosowaniu folii ochronnej, lakier samochodu jest zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją. Folia chroni powłokę lakierniczą, co przekłada się na dłuższą żywotność karoserii. W przypadku zarysowań czy odprysków, folia ochronna nowej generacji posiada zdolność samoregeneracji. Po nałożeniu na maskę samochodu, folia może ulec zarysowaniu, jednak w wyniku oddziaływania ciepła rysy stopniowo znikają. Proces samoregeneracji polega na tym, że folia ochronna roztapia się pod wpływem ciepła, co umożliwia niwelowanie uszkodzeń, tak aby były one praktycznie niewidoczne. Dzięki temu, raz zaaplikowana folia ochronna nie wymaga wymiany czy uzupełnienia, ponieważ nie ulega degradacji.

Jaka jest trwałość folii ochronnej?

Jeśli pojawią się jakiekolwiek uszkodzenia na folii, istnieją dwa sposoby ich naprawy. Pierwszy polega na wystawieniu samochodu na działanie słońca. Ekspozycja na ciepło sprawia, że uszkodzenia zanikają wraz z upływem czasu. Drugim sposobem jest zastosowanie ciepłej wody, która podgrzewa folię i aktywuje jej właściwości regeneracyjne. Jeżeli brakuje możliwości pozostawienia samochodu na słońcu, można polewać folię ciepłą wodą, aby podnieść jej temperaturę i umożliwić regenerację. Proces ten powinno się powtarzać, aż uszkodzenia stają się niewidoczne.


Folia ochronna na lakier samochodu zapewnia efekt "WOW" przez długi czas. Jest to możliwe dzięki nowej generacji folii, która utrzymuje trwałą ochronę lakieru przez cały okres użytkowania pojazdu. Folie ochronne tej klasy są odporne na żółknięcie, łuszczenie się oraz samoistne odklejanie czy rolowanie. Ich właściwości samoregeneracyjne sprawiają, że nawet drobne uszkodzenia mogą zostać naprawione, a folia pozostaje w doskonałym stanie.

Jakie korzyści daje oklejanie auta folią PPF?

Folia ochronna na lakier samochodu przynosi wiele korzyści. Nie tylko zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także utrzymuje estetykę pojazdu. Dodatkowo, poprawia trwałość karoserii, zmniejszając podatność na korozję. To innowacyjne rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli samochodów, którzy doceniają bezpieczną metamorfozę i długotrwałą ochronę lakieru.

nowości, promocje

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o promocjach, ofercie.
spacer